Σάββατο 30 Μαρτίου 2013

Ήττα της κ17 του ΠΑΣ από τη Δυναμό Τιράνων με σκορ 1-3.

Περισσότεροι από 100 φίλοι του ποδοσφαίρου και όχι μόνο παρακολούθησαν τον Διεθνή Φιλικό αγώνα του ΠΑΣ με αντίπαλο την Δυναμό Τιράνων μιας από τις 4 δυνατότερες ομάδες της γειτονική χώρας. Στον αγώνα και στο 1ο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ που είναι κάτω των 17 ετών καθώς και οι δανεικοί παίχτες της ομάδας (Κρουσοράτης, Μαλεσάνγκος και Κυρκόπουλος) ενώ στο 2ο μέρος αγωνίστηκαν οι παίχτες του ΠΑΣ που είναι κάτω των 15 ετών. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό όταν διώξιμο του Κρουσοράτη έβγαλε μόνο του Μπατμά που πέρασε με την ταχύτητά του όποιον βρήκε μπροστά του και με δυνατό πλασέ έκανε το 1-0. Στο 11ο λεπτό ο Μπατμάς πέρασε στον Κυρκόπουλο που έβγαλε με το αριστερό σε καλή θέση τον Παρίση αλλά το πλασέ που επιχείρησε ο τελευταίος εν κινήσει πέρασε λίγο άουτ. Στο 27ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι με έναν κεραυνό έξω από την περιοχή ισοφάρισαν προσωρινά το παιχνίδι ενώ στο 35ο λεπτό εκμεταλλευόμενοι λάθος της άμυνας του ΠΑΣ έκαναν το 1-2. Στο 42ο λεπτό είχαμε μια ωραία εναλλαγή μπάλας από τον Κεσίδη και τον Κυρκόπουλο με την μπάλα να φτάνει στον Μπατμά που με δυνατό σουτ απείλησε την εστία της Δυναμό αλλά ο τερματοφύλακας με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ. Στο 2ο μέρος και στο 57ο λεπτό ο Δόρης σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή αλλά ο Σταμπουλτζής δεν μπόρεσε να εκμεταλλεύτει από καλή θέση την ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα. Τέλος στο 78ο λεπτό οι παίχτες της Δυναμό βγήκανε γρήγορα στην αντεπίθεση μετά από λάθος των παιχτών στο χώρο του κέντρου και με διαγώνιο σουτ έκαναν το τελικό 1-3.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ (ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ - ΚΟΥΣΙΑΣ), ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ (ΓΚΟΥΛΟΣ), ΚΡΟΥΣΟΡΑΤΗΣ (ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ), ΔΟΡΗΣ (ΠΕΡΣΙΔΗΣ), ΡΟΥΦΑΣ (ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ), ΚΕΣΙΔΗΣ (ΑΦΟΡΟΖΗΣ), ΜΗΝΟΣ (ΤΖΕΤΖΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΤΣΩΤΣΟΣ Α.) ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ (ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ), ΠΑΡΙΣΗΣ (ΣΤΑΜΠΟΥΛΤΖΗΣ), ΜΠΑΤΜΑΣ (ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ)