Κυριακή 21 Απριλίου 2013

Με ήττα και κακή εμφάνιση έκλεισε τη χρονιά ο ΠΑΣ...

...αφού ηττήθηκε με σκορ 2-1 μέσα στους Λόφους από τον τοπικό Άρη. Οι παίχτες του ΠΑΣ έμειναν πολύ γρήγορα πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο 25λεπτο με σκορ 2-0 σε δύο ανύποπτες στιγμές και με τη βοήθεια του κάκιστου αγωνιστικού χώρου, εν τω μεταξύ στο 5ο λεπτό ο ΠΑΣ θα μπορούσε να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Ρωμαίου που κατέληξε στο δοκάρι μετά από καλή πάσα του Γεωργόπουλου. Οι παίχτες του ΠΑΣ δεν μπόρεσαν σε καμία περίπτωση να "στρώσουν" το παιχνίδι σε έναν απαράδεκτο αγωνιστικό χώρο που μόνο τραυματισμούς μπορούσε να προσφέρει. Σαν να μην έφτανε αυτό στο 23ο λεπτό ο Μήνος έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο αφού έσπασε το δόντι του όταν η μπάλα προσέκρουσε με δύναμη σε αυτόν. Στην επανάληψη οι παίχτες του ΠΑΣ προσπάθησαν να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα και μάλιστα κατάφεραν να μειώσουν με γκολ του Τάσκα που ακυρώθηκε κακώς ως off side. Στο 35ο λεπτό ο Φουδούλης με κεφαλιά έκανε το 2-1 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπατμά. Οι γηπεδούχοι δεν βοήθησαν στο να εξελιχθεί το παιχνίδι αφού συνεχώς καθυστερούσαν συνεχώς την εξέλιξή του με τραυματισμούς και διακοπές έτσι ο ΠΑΣ γνώρισε τη 2η ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΛΑΓΚΟΣ (55΄ ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΡΑΜΑ, ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ, ΜΗΝΟΣ (25΄ ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ (50΄ ΜΠΑΤΜΑΣ), ΡΩΜΑΙΟΣ