Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013

ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ...

...νικώντας με σκορ 1-6 μέσα στην Καλλινίκη για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Φλώρινας μετά από έναν αγώνα που θα μπορούσε να πάρει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις αφού οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες. Το σκορ για τον ΠΑΣ Φλώρινα άνοιξε ο Αντωνιάδης στο 8ο λεπτό μετά από ωραία σέντρα του Λιάσου. Στο 16ο λεπτό ο Περσίδης με σέντρα σουτ διπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΣ. Στο 39ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά με σουτ του Γεωργίου αλλά στο 57ο και στο 61ο λεπτό ο Αντωνιάδης με δύο σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε άλλα 2 τέρματα για τον ΠΑΣ. Στο 63ο λεπτό ο Αποστολίδης έπαιξε το 1-2 με τον Αντωνιάδη η μπάλα έφτασε στον Παλιάρη αλλά που πλάσαρε χαμηλά αλλά η μπάλα βρήκε στον αντίπαλο τερματοφύλακα και ο Αποστολίδης με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-5 ενώ στο 67΄ και πάλι ο Αντωνιάδης πέτυχε καρέ μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ από γωνία σημειώνοντας το τελικό 1-6. Ο ΠΑΣ έφτασε πολλές φορές κοντά στο γκολ με τους Αντωνιάδη, Τζέτζη και Τσώτσο αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο άλλο γκολ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΚΟΥΣΙΑΣ (ΠΑΤΙΛΗΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ (ΤΖΩΓΚΑΣ), ΠΕΡΣΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ (ΠΑΛΙΑΡΗΣ), ΓΑΖΕΑΣ (ΤΖΕΚΟΣ), ΤΣΩΤΣΟΣ, ΛΙΑΣΟΣ (ΓΩΓΟΣ), ΑΝΤΩΝΙΔΗΣ, ΤΖΕΤΖΗΣ (ΓΙΩΣΗΣ)