Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ...

...που πέρασαν και αυτοί από την Καλινίκη στα πλαίσια του Πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Φλώρινας με σκορ 0-2. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και έχασαν την 1η τους ευκαιρία με τον Λεζάκη στο 7΄ που σούταρε με το αριστερό και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στο 14΄ο Γυφτόπουλος από ίδια θέση σούταρε με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να παραχωρεί κόρνερ. Δύο λεπτά αργότερα σε διπλή εκτέλεση κόρνερ του Τασόπουλου Θ., ο Τασόπουλος Ε. πήρε την 1η κεφαλιά και ο Τσιρώνης με γυριστό σουτ έκανε το 0-1. Στο 23΄ και πάλι με φάουλ του Τασόπουλου Θ. η μπάλα έφτασε στην περιοχή όπου ο Λεζάκης με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2. Στο 33΄οι γηπεδούχοι είχαν μία καλή κεφαλιά με τον Μάλλιο να περνάει άουτ. Στο 38΄ οι γηπεδούχοι έμεινε με 10 παίχτες μετά την αποβολή του Κλάψη. Στο 41΄ ο Λεζάκης σέντραρε από δεξιά αλλά η κεφαλιά του Κατή πέρασε λίγο άουτ. Στο 43΄ ο Β. Τασόπουλος μπήκε στην περιοχή από αριστερά έσπασε την μπάλα αλλά η προβολή του Λεζάκη πέρασε λίγο άουτ. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αλλά στο 48΄ και πάλι σε φάουλ του Θ.Τασόπουλου ο Ε. Τασόπουλος δεν μπόρεσε να σκοράρει από καλή θέση. Από το σημείο αυτό του αγώνα και μετά ο ρυθμός έπεσε με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να μειώσουν αλλά τον ΠΑΣ να χάνει καλή ευκαιρία με τον Παλικρούση 86΄ να πλασάρει άουτ και στο 90΄ο Λεζάκης να στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια της Καλινίκης.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΚΑΤΗΣ (ΝΤΩΝΟΣ 70΄), ΡΑΜΑ (78΄ΔΟΡΗΣ), ΛΕΖΑΚΗΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (58΄ ΜΗΝΟΣ)