Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2013

ΠΡΩΤΟ Χ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Φλώρινας με αντίπαλο τον τυπικά γηπεδούχο Μέγα Αλέξανδρο στο ΔΑΚ Φλώρινας. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στις ευκαιρίες με τον ΠΑΣ να έχει καλή κατοχή αλλά να μην μπορεί να μετουσιώσει σε γκολ τις περισσότερες από αυτές. Την 1η καλή στιγμή του αγώνα είχε ο ΠΑΣ όταν σε κόρνερ του Κατή και λάθος έξοδο του Σιαμπανίδη ο Ε. Τασόπουλος έπιασε αδύναμη κεφαλιά και στην προσπάθεια του Τσιρώνη η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα με τον διαιτητή να καταλογίζει φάουλ. Στο 9΄ σουτ του Στάιου έξω από την περιοχή βγάζει ο Ναλπαντίδης. Στο 19΄λεπτό ατομική προσπάθεια του Ράμα και σουτ βγάζει με τα πόδια ο Σιαμπανίδης. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 21ο λεπτό με σουτ του Ντίνου έξω από την περιοχή αλλά οι παίχτες του ΠΑΣ ισοφάρισαν 8΄ αργότερα με κοντινό πλασέ του Θ. Τασόπουλου σε γλυκιά σέντρα του Γεωργόπουλου. Στο 31΄ σε σύγχυση στα καρέ του ΠΑΣ σε εκτέλεση κόρνερ η μπάλα βρήκε το δοκάρι. Στο 34΄ σέντρα του Γυφτόπουλου από αριστερά μόνος ο Λεζάκης με πλασέ στην κίνηση άουτ. Στο 35΄ κάθετη του Γεωργόπουλου στον Γυφτόπουλο που μπήκε μόνος του στην περιοχή έσκαψε την μπάλα που πέρασε πάνω από την εστία του Μέγα. Στο 39΄κεφαλιά του Μάγγου άουτ. Στο 41ο λεπτό σέντρα του Γεωργόπουλου ο Λεζάκης πλασέ λίγο έξω.  Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αλλά ο ΠΑΣ έχασε και πάλι σημαντική ευκαιρία με κεφασλιά του Γυφτόπουλου άουτ αλλά κατάφερε και προηγήθηκε στο 88΄ όταν ο Τασόπουλος Θ. πέρασε ωραία στον Κατή που έσπασε στον Παπαδόυπολο για το 1-2. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μωυσιάδης με κεφαλιά έκανε το τελικό 2-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΠΟΛΟΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε. (ΜΗΝΟΣ), ΚΑΤΗΣ, ΡΑΜΑ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ) ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ. (ΤΣΟΥΛΗΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ