Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗ ΛΙΜΝΗ Ο ΠΑΣ...

...αφού επικράτησε με σκορ 0-1 του τοπικού Μακεδονικού Αγίου Παντελεήμονα. Οι παίχτες του ΠΑΣ ξεκίνησαν με γκολ το παιχνίδι με κεφαλιά του Τασόπουλου Ε.που ακύρωσε ως offside ο βοηθός διαιτητής. Στο 9΄ μετά από ατομική προσπάθεια του Παπαδόπουλου Κ. η μπάλα έφτασε στον Κατή που επιχείρησε διαγώνιο σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. Στο 28΄ οι γηπεδούχοι απείλησαν με κεφαλιά του Γετίμη να περνάει λίγο άουτ στο 38ο λεπτό ο Markovski επιχείρησε σουτ με τον Ναλπαντίδη να βγάζει σταθερά ενώ στο 45΄ και πάλι ο Ναλπαντίδης έβγαλε από κοντά πλασέ του Diomovski. Στο 48ο λεπτό ο Παπαδόπουλος Ν. είχε σούτ λίγο άουτ, ενώ στο 52΄ σουτ του Μήνου από καλή θέση μέσα από την περιοχή αποκρούστηκε από σώματα πριν καταλήξει στο τέρμα. Στο 73΄ ο Γεωργόπουλος σέντραρε από αριστερά και ο Γυφτόπουλος με κεφαλιά ψαράκι έστειλε την μπάλα λίγο άουτ, για να φτάσουμε στο 74΄ όταν ο Ράμα μπήκε στην περιοχή με ωραία ντρίμπλα και ανατράπηκε από τους αμυντικούς του Αγίου με τον διαιτητή να καταλογίζει αμέσως πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γυφτόπουλος που έκανε το 0-1. Στο 78ο λεπτό είχαμε άλλη μια ατομική προσπάθεια του Γυφτόπουλου που απεκρούστηκε από τον Ταρτόρα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε (42΄ΜΗΝΟΣ), ΚΑΤΗΣ (71΄ΡΑΜΑ), ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ (59΄ ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ