Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΜΕ ΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΠΟ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΛΟΦΟΥΣ...

...με σκορ 0-3, κλείνοντας τον πρώτο γύρο με 28 βαθμούς. Οι παίχτες του ΠΑΣ άνοιξαν το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό με τον Λεζάκη να βγάζει στον Κατή που σέντραρε με μία επαφή και ο Γυφτόπουλος με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1. Στο 12ο λεπτό ωραίος συνδυασμός Παλικρούση Γεωργόπουλου με τον τελευταίο να σεντράρει από αριστερά και πάλι ο Γυφτόπουλος από την ίδια θέση να κάνει το 0-2. Στο 20ο λεπτό από βολέ του Ναλπαντίδη και αδράνεια της άμυνας των Λόφων ο Λεζάκης με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 0-3. Στο 23ο λεπτό σουτ του Γυφτόπουλου έξω από την περιοχή βρήκε το οριζόντιο δοκάρι ενώ στο 24΄ ο Ρούφας πέρασε την μπάλα στον Παπαδόπουλο που σούταρε από τη γωνία άουτ. Στο 26΄νέο σουτ του Γυφτόπουλου λίγο έξω. Οι γηπεδούχοι είχαν μία καλή στιγμή σε εκτέλεση κόρνερ όταν το σουτ του Σιπιδία πέρασε έξω. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε λόγω του βαρύ αγωνιστικού χώρου αλλά οι 2 ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές όπως στο 52΄ ο Κυρκόπουλος σούταρε λίγο άουτ για τον ΠΑΣ. Στο 64΄Δόρης -Κυρκόπουλος- Παπαδόπουλος "εκρυψαν" την μπάλα που έφτασε στον Λεζάκη που σούταρε πάνω στον Ζέγα. Στο 70΄κάθετη πάσα του Παπαδόπουλου στον Παρίση και σουτ του τελευταίου έβγαλε και πάλι ο Ζέγας. Οι γηπεδούχοι είχαν 2 καλές φάσεις με τον Τσίγλη που εξουδετέρωσε ο Ναλπαντίδης στο 67 και 76΄.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΚΑΤΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ (60΄ ΠΑΡΙΣΗΣ), ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ (55΄ ΔΟΡΗΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (45΄ ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ)