Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2015

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΕΑ

Το Σάββατο που μας πέρασε αναμετρήθηκαν σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Καλινίκης ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ με τον Μελιτέα Μελίτης αφού οι δύο ομάδες δεν είχαν πλέον υποχρεώσεις για το θεσμό του κυπέλλου της ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ. Η ομάδα του ΠΑΣ εμφανίστηκε στον αγωνιστικό χώρο με πολλές ελλείψεις και με ιδιαίτερα νεανικό σχήμα και παρόλα αυτά επικράτησε με σκορ 4-2 του Μελιτέα. Η ομάδα της Μελίτης εντυπωσίασε αφού είχε στην αποστολή της 25 ποδοσφαιριστές από τους οποίους οι περισσότεροι ήταν εξίσου νεαροί. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε με πλασέ του Τσώτσου στο ημίχρονο ενώ με την επανάληψη η Μελίτη ισοφάρισε με τον Λαζαρίδη. Στην συνέχεια με 2 γκολ του Γυφτόπουλου και με 1 του Ποντίκη ο ΠΑΣ έκανε το 4-1 για να κλείσουν το σκορ οι τυπικά φιλοξενούμενοι με τον Ντίνο στο τελικό 4-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΚΟΥΣΙΑΣ (ΣΤΟΪΚΟΣ), ΛΟΥΓΚΑΣ, ΠΑΛΙΑΡΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ. (ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε.), ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΣΒΙΡΟΣ, ΤΣΩΤΣΟΣ, ΓΑΖΕΑΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΟΝΤΙΚΗΣ