Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

0-1 μέσα στους Λόφους ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη για τον 2ο γύρο πραγματοποίησε ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ που επικράτησε μέσα στους Λόφους του τοπικού Άρη με σκορ 0-1. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε σε έναν πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο που δυσχέραινε τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν δυνατά στον αγώνα και είχαν την πρώτη καλή στιγμή μόλις στο 2ο λεπτό με τον Γυφτόπουλο. Στην συνέχεια ο Τσώτσος βρέθηκε σε καλή θέση αλλά το πλασέ του πέρασε λίγο έξω. Τρία λεπτά αργότερα ο Γυφτόπουλος πέτυχε γκολ που ακυρώθηκε ως offside  ενώ στο 35ο ο Μπάγας σέντραρε από αριστερά ο Τσίγλης με το κεφάλι έβγαλε σε καλή θέση τον Γυφτόπουλο που επίσης με το κεφάλι πέτυχε το μοναδικό τέρμα της συνάντησης. Στο 2ο ημίχρονο και στο 51΄ ο Τασόπουλος σέντραρε και ο Γυφτόπουλος δεν μπόρεσε από καλή θέση να διπλασιάσει τα τέρματα για τον ΠΑΣ. Στο 63΄ ακυρώθηκε και πάλι γκολ του Γυφτόπουλου ως offside ενώ ο αγώνας έκλεισε με τους γηπεδούχους να παίρνουν μέτρα στο γήπεδο και να προσπαθούν κυρίως με μεγάλες μπαλιές να δημιουργήσουν καταστάσεις.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΤΣΩΤΣΟΣ (75΄ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ), ΡΟΥΦΑΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΤΣΙΓΛΗΣ, ΣΒΙΡΟΣ (50΄ ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ.), ΜΠΑΓΑΣ (70΄ ΤΑΣΚΑΣ), ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ