Σάββατο 5 Δεκεμβρίου 2015

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Β΄ΓΥΡΟ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...που επικράτησε με σκορ 6-0 του Απόλλωνα Κέλλης στο ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ. Οι παίχτες του ΠΑΣ Φλώρινα πετυχαίνοντας 3 γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασαν στην 6η του συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα. Στον αγώνα οι προπονητές του ΠΑΣ είχαν την ευκαρία να χρησιμοποιήσουν αρκετούς παίχτες με μικρότερη συμμετοχή στο πρωτάθλημα και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα. Το σκορ άνοιξε ο Γυφτόπουλος για τον ΠΑΣ με δυνατό διαγώνιο σουτ ενώ ο ίδιος παίχτης με διαγώνιο πλασέ έκανε το 2-0. Το 3-0 έκανε ο Τσώτσος με εύκολη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Τάσκας. Στην επανάληψη και πάλι ο Γυφτόπουλος έκανε το 4-0, ο Τάσκας με κοντινό πλασέ μετά από ωραία ενέργεια του Τσώτσου από δεξιά έκανε το 5-0 για να κλείσε το σκορ και πάλι ο Γυφτόπουλος με ωραίο πλασέ. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι παίχτες του ΠΑΣ σημάδεψαν και 4 φορές τα δοκάρια της εστίας του Τράϊκου.