Κυριακή 28 Αυγούστου 2016

Πέρασε την Καλλινίκη ο ΠΑΣ...

...επικρατώντας με 2-1 και συνεχίζει στην 3η φάση του κυπέλλου που θα συναντήσει και πάλι εντός έδρας τον Ακρίτα Αχλάδας. Πετυχαίνοντας ένα γκολ με κεφαλιά του Λεζάκη μετά από σέντρα ακριβείας του Μπάγα στην αρχή του αγώνα και ένα γκολ στο τέλος με κοντινό πλάσε του Μητρεβόλη μετά από ωραίο συνδυασμό των Ρούφα, Μωυσιάδη και Σολάκη πήρε τη νίκη αν και καρδιοχτύπησε. Οι παίχτες του ΠΑΣ ξεκίνησαν δυναμικά τον αγώνα και άνοιξαν γρήγορα το σκορ, είχαν καλό ρυθμό και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες με τους Τσώτσο και Ρούφα να χάνουν τις σημαντικότερες στο 1ο ημίχρονο όταν από καλή θέση μέσα στην περιοχή δεν μπόρεσαν να διπλασιάσουν τα τέρματα της ομάδας μας. Στο 2ο ημίχρονο ο ΠΑΣ ξεκίνησε και πάλι δυναμικά και έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τους Σολάκη, Μπάγα και Μητρεβόλη αλλά οι φιλοξενούμενοι πιο φρέσκοι σιγά σιγά πήραν μέτρα στο γήπεδο και ισοφάρισαν στο 65΄ σε μια αντεπίθεση με σουτ του Πετρίδη. Την επόμενη εβδομάδα ο ΠΑΣ δεν θα αγωνιστεί αφού βάση κληρώσεως περνάει άνευ αγώνος στην επόμενη φάση του θεσμού του κυπέλλου. Η αγωνιστική δράση της ομάδας θα συνεχιστεί όμως Τρίτη 30 και Τετάρτη 31 Αυγούστου με το 3ο Τουρνουά "Τάμης Παπαγεωργίου" που θα πραγματοποιηθεί στο ΔΑΚ Φλώρινας με την συμμετοχή των ομάδων του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ, της ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, της PELISTER BITOLA, και της SKENDERBEU U19.