Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2010

1η ΝΙΚΗ στην 1η Αγωνιστική...

...του ΠΑΙΔΙΚΟΥ πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας για τον ΠΑΣ με αντίπαλο τον Δικέφαλο Αετό Αγίας Παρασκευής. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν από το 1ο λεπτό δυνατά στον αγώνα και στο 23΄ ο Φερεντίνος με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα οι παίχτες του ΠΑΣ πίεσαν σωστά στο χώρο του κέντρου και με ωραίο συνδυασμό των Γεωργόπουλου και Κεσίδη από πλάγια ο τελευταίος έβγαλε σε καλή θέση τον Φερεντίνο ο οποίος με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματά του και τα τέρματα της ομάδας του. Στο 2ο ημίχρονο οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν και πάλι δυνατά αλλά μετά τις αλλαγές χάθηκε λίγο η συνοχή της ομάδας, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να μειώσουν με τον Κατή. Δύο τέρματα του Δερμιτζάκη με ισάριθμα σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έδωσαν την 1η νίκη στον ΠΑΣ με το 4-1 να είναι το τελικό σκορ στο παιχνίδι. Δοκάρι είχε ο Μιχάλης Κυρκόπουλος με εκτέλεση φάουλ από μακριά.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ (ΓΙΑΝΓΚΟΥΛΙΔΗΣ), ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Η., ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Μ., ΚΡΟΥΣΟΥΡΑΤΗΣ (ΠΑΝΟΥ), ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ (ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ.), ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ (ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ), ΚΕΣΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Ζ. (ΤΣΟΛΑΚΗΣ), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ