Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2010

ΠΡΩΤΑ ΓΚΟΛ ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ...

...πρώτοι 3 βαθμοί στο πρωτάθλημα για το Ανδρικό του ΠΑΣ. Με σχετικά καλή εμφάνιση και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΠΑΣ πέρασε από την έδρα της Σιταριάς νικώντας τον τοπικό Ατρόμητο με σκορ 0-2. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν από το 1ο λεπτό γερά στο ματς δείχνοντας ότι ζητάνε πραγματικά την νίκη και ενώ είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με δυνατό αριστερό σουτ του Νάνου έξω από τη μεγάλη περιοχή. Στο 2ο ημίχρονο το παιχνίδι άνοιξε και οι γηπεδούχοι προσπαθώντας να ισοφαρίσουν ανέβηκαν ψηλά, οι παίχτες του ΠΑΣ βρήκαν χώρο και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ με τους Δόρη, Παπαμιχαήλ και Ποντίκη. Τελικά σε μία από αυτές ο Δόρης βρέθηκε ανενόχλητος στην μεγάλη περιοχή και αφού πλάσαρε σωστά κλείνοντας το σκορ και τον αγώνα μέσα σε πανηγυρισμούς.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΩΤΣΟΥ, ΤΣΑΚΛΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΚΡΟΚΑΡΗΣ (ΙΝΔΟΣ), ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ (ΠΟΝΤΙΚΗΣ), ΝΑΝΟΣ