Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2010

ΠΗΡΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ Ο ΠΑΣ...

...επικρατώντας με σκορ 2-0 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Φλώρινας. Στο ΔΑΚ Φλώρινας πραγματοποιήθηκε ένα πολύ καλό παιχνίδι με τις 2 ομάδες να παίζουν ανοιχτά και χωρίς σκοπιμότητες. Οι δύο ομάδες έδειξαν ιδιαίτερη διάθεση με τον ΠΑΣ να παίρνει τη νίκη χάρη στο δυνατό αριστερό βολέ του Κώτσου στο 1ο ημίχρονο και κοντινό πλασέ του Βασιλείου στο 2ο. Η ομάδα μας είχε μερικές ακόμη ευκαιρίες με τον σκόρερ Κώτσου να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νάνου. Επίσης σε δύο καλές στιγμές του ΠΑΣ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Νάνος και Ποντίκης δεν μπόρεσαν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΩΤΣΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΤΑΣΚΑΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΚΡΟΚΑΡΗΣ (ΠΟΝΤΙΚΗΣ), ΙΝΔΟΣ, ΔΑΛΑΜΗΤΡΟΣ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ), ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΝΑΝΟΣ (ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ)