Σάββατο 30 Οκτωβρίου 2010

ΕΧΑΣΕ 2-0 Ο ΠΑΣ ΑΛΛΑ ΚΕΡΔΙΣΕ 3 ΜΙΚΡΟΥΣ

Δεν τα κατάφερε τελικά ο ΠΑΣ Φλώρινα να κερδίσει κάτι καλό μέσα στο γήπεδο της Λεβαίας και ηττήθηκε με σκορ 2-0 από τον Ερμή Αμυνταίου. Ο ΠΑΣ είχε αρκετές ελλείψεις σε αυτό το ματς και δεχόμενος από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο έχασε τους 3 βαθμούς. Ο ΠΑΣ είχε 2 καλές φάσεις στο 1ο ημίχρονο με τους Βασιλείου και Παπαμιχαήλ να μην μπορούν να σκοράρουν από καλή θέση και στο 2ο μέρος το δυνατό σουτ του Δόρη πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου. Το κέρδος για τον ΠΑΣ ήταν ότι σε αυτόν τον αγώνα 3 14χρονοι ποδοσφαιριστές από τα τμήματα υποδομής της ομάδας οι Μαλεσάνγκος, Κρουσουράτης και Στόικος πήραν το βάπτισμα του πυρός και αγωνίστηκαν για πρώτη φορά σε επίσημο αγώνα του ανδρικού τμήματος.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ (ΣΤΟΪΚΟΣ), ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΩΤΣΟΥ, ΙΝΔΟΣ, ΤΣΑΣΚΑΣ, ΝΑΝΟΣ, ΚΡΟΚΑΡΗΣ (ΚΡΟΥΣΟΥΡΑΤΗΣ), ΔΟΡΗΣ, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ (ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ) ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ