Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010

ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

Σημαντική νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος για τον ΠΑΣ μέσα στην έδρα της Δόξας Κολχικής με σκορ 2-4. Οι παίχτες του ΠΑΣ αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ 2 φορές με γκολ του Ροσενλή βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και ανέτρεψαν για άλλη μια φορά στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Ο ΠΑΣ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 1ο 10λεπτο του αγώνα σε αντεπίθεση της Κολχικής αλλά ο Τουριάνης με ωραία κεφαλιά μετά από φάουλ του Δημητρίου ισοφάρισε το σκορ. Η ίδια φάση στην αρχή του 2ου μέρους έδωσε και πάλι προβάδισμα στην Κολχική αλλά ο Βασιλείου τσίμπησε την μπάλα σε κακή έξοδο του Παναγιωτίδη και ισοφάρισε για άλλη μια φορά το παιχνίδι. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα είχαμε από μία αποβολή για τις 2 ομάδες με τον Δόρη να δέχεται 2 κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία. Στην συνέχεια ο Γλούφτσης με σουτ μέσα από την περιοχή έδωσε το προβάδισμα για τον ΠΑΣ και το τελικό 2-4 έκανε μέσα σε πανηγυρισμούς ο Τουριάνης με ένα εκπληκτικό σε εκτέλεση τέρμα από το κέντρο του γηπέδου.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ (ΙΝΔΟΣ), ΚΩΤΣΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΤΑΣΚΑΣ (ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ), ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΚΡΟΚΑΡΗΣ, ΝΑΝΟΣ, ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΔΑΛΑΜΗΤΡΟΣ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ)