Τετάρτη 3 Νοεμβρίου 2010

ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΤΗΣ ΣΙΤΑΡΙΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ

Νίκη με 3-2 για το Παιδικό τμήμα του ΠΑΣ στον εξ' αναβολής αγώνα του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας, μέσα στο ΔΑΚ Φλώρινας. Ο ΠΑΣ ξεκίνησε καλά και προηγήθηκε με εκτέλεση φάουλ του Γεωργόπουλου από πλάγια θέση. Το δεύτερο γκολ της ομάδας πέτυχε και πάλι ο Γεωργόπουλος με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από πιο κεντρική θέση. Η αξιόμαχη ομάδα της Σιταριάς που αγωνιζόταν με 10 ποδοσφαιριστές μείωσε το σκορ σε μία αντεπίθεση με τον Χατζή. Δέκα λεπτά πριν την λήξη του 1ου ημιχρόνου ο Γιώργος Κυρκόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-1. Στο 2ο ημίχρονο και μετά τις αλλαγές που πραγματοποίησε ο ΠΑΣ έπεσε ο ρυθμός του αγώνα και ενώ ακυρώθηκε ως οφ' σαιντ γκολ του Φερεντίνου η Σιταριά κατάφερε να μειώσει με νέο πλασέ του Χατζή στο τελικό 3-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ (ΓΙΑΝΓΚΟΥΛΙΔΗΣ), ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Η., ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Μ., ΚΡΟΥΣΟΥΡΑΤΗΣ, ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ (ΠΑΝΟΥ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ (ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ (ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ.), ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ (ΜΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Ζ. (ΤΣΟΛΑΚΗΣ), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ.