Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2010

ΤΟ ΣΚΟΡ ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Την ήττα με σκορ 0-4 γνώρισε ο ΠΑΣ μέσα στο ΔΑΚ από την Ελλάς Άνω Καλινίκης σε έναν ωραίο αγώνα που πραγματοποιήθηκε κάτω από ιδανικές συνθήκες. Στο 1ο ημίχρονο ο ΠΑΣ είχε την κατοχή της μπάλας αλλά δεν μπόρεσε να φανεί απειλητικός σε αντίθεση την Καλινίκη η οποία βασιζόμενη στις μεγάλες μπαλιές δημιούργησε κάποιες επικίνδυνες φάσεις στην εστία του Τσουκαλά. Στο 2ο ημίχρονο και στο 55ο λεπτό ο Διαιτητής αρνήθηκε καθαρό πέναλτι στον ΠΑΣ με τον Μπάγα να παίρνει με το χέρι την μπάλα σε επιθετική προσπάθεια από πλάγια που πραγματοποίησε ο Δόρης. Από το σημείο εκείνο και πέρα και μέσα σε 15λεπτά φάνηκε η εμπειρία των παικτών της Καλινίκης που με 2 γκολ του Μητρεβόλη και από ένα των Δημητρίου και Ιωαννίδη με φάουλ πήραν τη νίκη.