Σάββατο 23 Ιουνίου 2012

Με το δεξί το ΠΑΙΔΙΚΟ (1997-98)...

...τμήμα του ΠΑΣ ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο 2ο Τουρνουά Παιδικού Ποδοσφαίρου Voras Cup, αφού επικράτησε του Μακεδονικού Θεσσαλονίκης με σκορ 2-1. Οι παίχτες του ΠΑΣ αν και μπήκαν νωθρά στον αγώνα στο 5λεπτο ισορρόπησαν και πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησαν 2 καλές φάσεις με τον Χατζή και μία με τον Παπαγιάννη που πέρασαν ανεκμετάλλευτες. Στο 23ο λεπτό όμως ο Χατζής σε μία αντεπίθεση κατάφερε με ατομική προσπάθεια να ανοίξει το σκορ. Στην επανάληψη και πάλι οι παίχτες του ΠΑΣ έλεγχαν τον αγώνα και στο 3ο λεπτό ο Χατζής σέντραρε από δεξιά και ο Παρίσης με καρφωτή κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας. Το μόνο που κατάφεραν οι παίχτες του Μακεδονικού ήταν να μειώσουν στο 70ο λεπτό με κεφαλιά. Οι παίχτες του ΠΑΣ σε αντεπιθέσεις έχασαν άλλες δύο καλές ευκαιρίες με τον Αποστολίδη και τον Τάσκα να μην καταφέρνουν να ολοκληρώσουν τις προσπάθειές τους.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΟΥΦΑΣ (ΓΚΟΥΛΟΣ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ (ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ, ΓΙΑΝΓΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΔΟΡΗΣ (ΤΣΩΤΣΟΣ), ΚΕΣΙΔΗΣ (ΜΑΡΚΩΤΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ), ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ), ΧΑΤΖΗΣ (ΤΑΣΚΑΣ), ΠΑΡΙΣΗΣ (ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ),