Σάββατο 16 Ιουνίου 2012

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Η Ακαδημία του ΠΑΣ Φλώρινα έλαβε μέρος και στο 5ο Τουρνουά Παιδικού Ποδοσφαίρου που διοργάνωσε η Ακαδημία του Ατρόμητου Πτολεμαϊδας γεγονός που αποτέλεσε και την τελευταία μαζική εκδήλωση της χρονιάς, αφού στα επόμενα 2 τουρνουά που είναι προγραμματισμένα θα συμμετάσχει μόνο το παιδικό τμήμα 1997-98 καθώς η ομάδα κ17 του ΠΑΣ. Ο ΠΑΣ έλαβε μέρος στους αγώνες με 4 τμήματα και είχε αξιόλογη εμφάνιση αν αναλογιστούμε την περίοδο που βρισκόμαστε. Το Παιδικό τμήμα επικράτησε άνετα με σκορ 4-2 του ΠΑΟΚ Κοίλων έχοντας σε καλή μέρα όλη την ομάδα και τον Βαγγέλη Χατζή που πέτυχε 4 τέρματα. Το ΠροΠαιδικό τμήμα αν και προηγήθηκε με σκορ 3-1 στο ημίχρονο και σκόρερς τον Μαρκώτη2 και τον Λιάσο και ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Το τμήμα Junior του ΠΑΣ έφερε 3 ισοπαλίες με την Δόξα Κορησού 2-2 ( Γροσδάνης, Τασομηνόπουλος), με τον Ατρόμητο Πτολεμαϊδας 1-1 (Γροσδάνης) και με τον Ερμή Ασβεστόπετρας 1-1 (Τασομηνόπουλος). Το τμήμα ProJunior ηττήθηκε από τη Δόξα Κορησου με σκορ 1-3, ήρθε ισόπαλο με τον Ατρ. Πτολεμαϊδας με σκορ 2-2 και τον Τσουτσούλη να πετυχαίνει τα δύο γκολ και επικράτησε με 5-1 του Βυζαντινού Αετού με σκόρερς τους Ντούρο, Τσουτσούλη, Παπαδόπουλο και Δήμτσιο.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΣ:
ΠΑΙΔΙΚΟ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΙΣΙΟΣ, ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΤΖΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ, ΠΑΡΙΣΗΣ

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΚΟΥΣΙΑΣ, ΠΑΤΙΛΗΣ, ΜΑΡΚΩΤΗΣ, ΖΙΩΓΑΣ, ΤΣΩΤΣΟΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΓΑΖΕΑΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΓΩΓΟΣ

JUNIOR: ΣΑΡΑΚΙΝΗΣ Η., ΣΑΡΑΚΙΝΗΣ Σ., ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΔΑΪΚΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΛΛΗΣ

PROJUNIOR: ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΜΠΑΛΙΑΣΗΣ, ΔΗΜΣΤΙΟΣ, ΤΣΟΥΤΣΟΥΛΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΗΝΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ,ΝΤΟΥΡΟΣ, ΛΑΒΑΣΙΔΗΣ, ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΙΣΙΟΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Ν.