Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2016

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ

Μετά από δύο ισόπαλα αποτελέσματα η ομάδα του ΠΑΣ Φλώρινα επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας του ουραγού της βαθμολογίας Διαγόρα Βαρικού μέσα στο ΔΑΚ με σκορ 9-0. Οι παίχτες του ΠΑΣ κατάφεραν να σπάσουν την συμπαγή αμυντική διάταξη του Διαγόρα με σουτ του Ιωαννίδη έξω από την περιοχή ανοίγοντας το σκορ στο 17ο λεπτό της συνάντησης. Στο 28ο λεπτό ο Μπάγας σέντραρε από δεξιά και ο Σολάκης με κεφαλιά έκανε το 2-0 ενώ δέκα λεπτά αργότερα και πάλι ο Ιωαννίδης με ατομική προσπάθεια και σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 3-0. Στην επανάληψη και στο 50΄ ο Μωυσιάδης έκανε το 4-0, και στο 56΄ ο Λεζάκης μετά από κόρνερ του Σολάκη 5-0. Δύο λεπτά αργότερα ο Λεζάκης σέντραρε από αριστερά ο Σολάκης και πάλι με κεφαλιά έκανε το 6-0 ενώ ακολούθησαν 2 γκολ από τον Κροκάρη με πλασέ και ένα από τον Τσώτσο με σουτ μέσα από την περιοχή. Ο ΠΑΣ είχε και δύο δοκάρια με τους Τασόπουλο και Λεζάκη ενώ στο 74΄ είχε μία καλή στιγμή και ο νεαρός Κοκαρόπουλος.