Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016

ΙΣΟΠΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΑΧΛΑΔΑ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ

Την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας ήρθε μια κακή εμφάνιση και η πρώτη απώλεια για την ομάδα μας που "κόλλησε" στο μηδέν και δεν μπόρεσε να συνεχίσει τα νικηφόρα αποτελέσματα. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν νωχελικά στο 1ο ημίχρονο και δεν μπόρεσαν να βρουν ρυθμό αν και θα μπορούσαν να πετύχουν κάποιο γκολ με τους Κεσίδη, Σολάκη και Μητρεβόλη. Στην επανάληψη η ομάδα μας ανέβασε σταδιακά στροφές και δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες με τους Μπάγα, Μωυσιάδη και Ιωαννίδη με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι του Μητρεβόλη σε ανατροπή του Σολάκη. Οι γηπεδούχοι με συμπαγή άμυνα και αυταπάρνηση προσπάθησαν με αντεπιθέσεις και στατικές φάσεις να πετύχουν κάποιο γκολ χωρίς και αυτοί να το καταφέρουν μένοντας στο τελικό 0-0.