Κυριακή 26 Μαΐου 2013

ΜΕ 2 ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΚΟΛ Η ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΣ...

...επικρατώντας με 0-2 μέσα στο ΔΑΚ Φλώρινας. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 36ο δευτερόλεπτο, ενώ στο 28΄κατάφεραν να κλειδώσουν τη νίκη με τους νεαρούς παίχτες του ΠΑΣ να ισορροπούν στην συνέχεια χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο γκολ. Οι ευκαιρίες του ΠΑΣ ήταν στο 1ο μέρος στο 20ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Ρωμαίου, αλλά και στο 31ο με αδύναμη κεφαλιά του Γυφτόπουλου ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι. Στην επανάληψη και πάλι οι δύο φορ βρέθηκαν μια δυο φορές κοντά στο γκολ αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο γκολ ενώ γκολ του Γυφτόπουλου στο 73΄ακυρώθηκε ως offside από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (62΄ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΠΑΤΜΑΣ, ΡΑΜΑ (46΄ΚΕΣΙΔΗΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ, ΡΩΜΑΙΟΣ (76΄ΜΗΝΟΣ)