Πέμπτη 16 Μαΐου 2013

Βαριά ήττα για τον ΠΑΣ στην Καστοριά...

...στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής των μπαράζ για την άνοδο στη Γ΄εθνική κατηγορία. Οι παίχτες του ΠΑΣ ξεκίνησαν καλύτερα από τους αντιπάλους τους το παιχνίδι και κατάφεραν να φτάσουν κοντά στο γκολ όταν μόλις στο 8ο λεπτό ο Φουδούλης έβγαλε σε καλή θέση από αριστερά τον Μπατμά που σέντραρε μέσα στην περιοχή και πάλι για τον πρώτο αλλά το σουτ που επιχείρησε δεν είχε αίσια κατάληξη. Δύο λεπτά αργότερα ο Κωφίδης σέντραρε από δεξιά και ο Γυφτόπουλος μόνος του μέσα από τη μικρή περιοχή έστειλε στην μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Καστοριάς και στο 13ο λεπτό ο Μπατμάς μετά από ατομική προσπάθεια σούταρε από καλή θέση λίγο άουτ. Στο 18ο  λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε φάουλ του Τάσκα με τον διαιτητή να δείχνει αναίτια την κίτρινη κάρτα στον Κωφίδη. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Παναγιωτίδης που άνοιξε το σκορ για την Καστοριά. Από το 28ο μέχρι το 35 λεπτό οι παίχτες της Καστοριά κατάφεραν να πετύχουν άλλα 2 γκολ με τους Μπαϊρακτάρη και Μπορόζη. Από το σημείο εκείνο και πέρα η ψυχολογία των νεαρών παιχτών του ΠΑΣ έπεσε κατακόρυφα και σαν να μην έφτανε αυτό και πάλι με πέναλτι του Παναγιωτίδη αλλά και με αποβολή του Κωφίδη στο 71΄η Καστοριά έκανε το 4-0. Στο 81ο λεπτό οι παίχτες της Καστοριάς σε αντεπίθεση αλλάξαν ωραία την μπάλα με τον Αλεξανδρίδη να ελίσσεται ανάμεσα στους παίχτες του ΠΑΣ και με πλασέ να κάνει το 5-0. Στο 89ο λεπτό ο  Ρωμαίος έβγαλε μόνο του με ψηλή μπαλιά τον Φουδούλη που με σουτ εν κινήσει έκανε το τελικό 5-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ (70΄ ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΜΠΑΤΜΑΣ (46΄ΡΑΜΑ), ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (65΄ΜΗΝΟΣ), ΚΕΣΙΔΗΣ, ΡΩΜΑΙΟΣ